Siekdami užtikrinti teigiamą lankytojų patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (cookies). Naršydami toliau, Jus sutinkate su slapukų (cookies) naudojimu.

Automatinė duomenų nuskaitymo sistema

Parašė admin 2018.02.10 0 Komentarai

 

Pagrindinė automatinės duomenų nuskaitymo sistemos (ADNS) užduotis yra apjungti skirtingų gamintojų energetinių resursų skaitiklius į bendrą energetinių resursų automatinės apskaitos ir kontrolės sistemą. Svarbu pažymėti, kad diegiant mūsų siūlomą ADNS nebūtina keisti esamų skaitiklių, galima naudoti turimus, svarbu kad būtų galimybė nuskaityti duomenis iš jų.            

Antras privalumas - bendra sistemos grafinė sąsaja visiems apskaitos prietaisams, viena duomenų bazė, vieninga ataskaitų sistema.

Trečias privalumas - duomenų mainai tarp įvairių esamų duomenų bazių, kas palengvina integraciją į vartotojo turimas sistemas, pvz. sąskaitų formavimui ar ataskaitų siuntimui.

Diegiant ADNS ekonominis efektas pasiekiamas ne dėl energetinių resursų vartojimo sumažėjimo, o dėl sistemos galimybių, padedančių aptarnaujančiąjam personalui aptikti ir optimizuoti nuostolius.

 

Sistemos funkcijos:

 1. Nuolatinė kiekvieno abonento elektros energijos apskaita, tiesioginė prieiga duomenų sutikrinimui prie apskaitos prietaisų nėra reikalinga
 2. Elektros skaitiklių techninės būsenos sekimas ir techniškai netvarkingų skaitiklių nustatymas.
 3. Užkertamas kelias elektros energijos vagystėms ir kitiems pažeidimams iš galutinio vartotojo pusės. 
 4. Skirtingų tarifų pasirinkimas pagal paros laiką
 5. Nebalanso apskaičiavimas visuose 6(10)/0,4 кV elektros paskirstymo tinkluose tinklų grandinėse
 6. Elektros energijos nuostolių aptikimas ir jų vietos nustatymas
 7. Apskaitos taškų aptarnavimo ir sąskaitų formavimo kaštų sumažinimas
 8. Abonentų papildomas skatinimas laikų apmokėti sąskaitas už elektros energiją
 9. Elektros energijos vagysčių operatyvus nustatymas
 10. Nėra duomenų nuskaitymo iškraipymo dėl eliminuoto žmogiškojo faktoriaus
 11. Elektros tinklų tarnavimo laiko padidinimas dėl jų operatyvios simetrinės apkrovos kontrolės.
 12. Operatyvus elektros suvartojimo duomenų naudojimas priimant sprendimus dėl elektros energijos pirkimo.

Kaip papildoma funkcija yra galimybė formuoti valdymo signalus ir įjungti / išjungti tam tikrus prietaisus arba procesus pagal užprogramuotą logiką. Tai pasiekiama naudojant išorinius valdymo modulius komunikuojančius Modbus protokolu. Yra ir išoriniai signalų surinkimo moduliai – analoginiai ir diskretiniai. Jie taip pat komunikuoja su sistema Modbus protokolu ir yra lengvai prijungiami prie sistemos. Logikos modulis leidžia lengvai užprogramuoti veiksmus, kuriuos reikia atlikti pagal įvesties duomenis arba nuskaitytus signalus.